Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge Seznam forumov Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge
Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge
 
 Pogosta vprašanjaPogosta vprašanja   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   RSS Feed   Registriraj seRegistriraj se 
 Tvoj profilTvoj profil   Zasebna sporočilaZasebna sporočila   PrijavaPrijava 




NAVODILA ZA UREJANJE ZNANSTVENIH IN STROKOVNIH BESEDIL
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge Seznam forumov -> Pisanje magistrske naloge
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 14 Okt 2012 11:36    Naslov sporočila: NAVODILA ZA UREJANJE ZNANSTVENIH IN STROKOVNIH BESEDIL Odgovori s citatom

NAVODILA ZA UREJANJE ZNANSTVENIH IN STROKOVNIH BESEDIL
Struktura in ureditev besedila
Znanstveno in strokovno besedilo, ki temelji na raziskovalnem delu, se od ostalih besedil loči z doslednim sklicevanjem na ustrezne vire.
V nadaljevanju sledijo pravila in zgledi, ki veljajo za navajanje virov v diplomskih in magistrskih delih ter doktorskih disertacijah, izdelanih na Fakulteti za družbene vede. Za specifična navodila glede strukture in ureditve besedila je treba pogledati tudi pravilnike o diplomskem, magistrskem in doktorskem delu. Prav tako je za pisanje člankov treba pogledati navodila posamezne revije (Teorija in praksa, Družboslovne razprave), pri pisanju seminarskih nalog in ostalih pisnih nalog pri posameznih predmetih pa upoštevati še strukturne zahteve, ki jih postavljajo njihovi nosilci in izvajalci.
Za vsa besedila velja, da morajo biti napisana z obojestransko poravnano, velikost črk naj bo 12, razmik med vrsticami pa 1,5.
Diplomsko delo, magistrsko / specialistično delo ali doktorska disertacija ima, skladno s pravilnikom, ki ureja izdelavo posameznega dela, naslednje zaporedje:
• naslovnica,
• prva notranja stran,
• obrazec Izjava o avtorstvu, ki ga najdete na strani obrazcev za dodiplomski oz. podiplomski študij,
• povzetek (z enojnim razmiku med vrsticami), naslov in 3–5 ključnih besed v slovenščini in angleščini (za diplomsko delo: povzetka na eni strani, od 150 do 200 besed; za magistrsko delo 2. stopnje: povzetka na eni strani, od 150–250 besed, za znanstveno magistrsko delo: povzetka na dveh ločenih straneh, do 500 besed; za doktorsko disertacijo: povzetka od 2-4 strani),
• kazalo,
• uvod,
• glavno besedilo,
• sklep,
• seznam literature,
• morebitne priloge (npr. raziskovalni instrumenti, dodatne tabele).
Če želi avtor v diplomsko, magistrsko / specialistično delo ali doktorsko disertacijo dodati tudi zahvalo, je ta pred izjavo o avtorstvu.
Strani besedila morajo biti zaporedno oštevilčene z arabskimi številkami od prve notranje do zadnje strani, zaporedna številka stoji na sredini spodaj, pri čemer se številka izpisuje od vključno kazala naprej (za navodila za številčenje strani klikni [tukaj]). Diplomska, magistrska, specialistična in doktorska dela morajo biti natiskana dvostransko (od kazala dalje). Uvod je prva dvostransko natisnjena stran. Glavno besedilo je razdeljeno na poglavja, ki so zaporedno oštevilčena z arabskimi številkami, in sicer na način 1, 1.1, 1.2 itd. Podpoglavja in morebitne nadaljnje členitve besedila morajo biti razločno označene s podnaslovi. Priloge niso oštevilčene, pač pa so naslovljene in – če jih je več – označene z velikimi črkami (npr. Priloga A: Vprašalnik o političnih stališčih prebivalcev Ljubljane, pri tem je treba upoštevati tudi prilogo Č). Pri naštevanju se posamezne enote nadaljnje označujejo z arabskimi številkami (npr. Priloga A.1).
Tabele in slike
Tabele in slike (grafi, sheme itd.) morajo biti označene dvoštevilčno in naslovljene. Njihov naslov mora biti nad tabelo ali sliko. Prva zaporedna številka označuje številko poglavja, druga pa tabelo ali sliko (npr. Tabela 1.1: Gibanje rodnosti v Skandinaviji). Tabele in slike morajo biti postavljene na mesta, kamor vsebinsko sodijo, hkrati pa morajo biti v besedilu omenjene tako, da se navede njihova številka, npr. (glej Tabelo 1.1).
Če je tabela ali slika prevzeta iz literature, mora biti neposredno pod tabelo in sliko natančno naveden vir – npr. Vir: Zavod Republike Slovenije za statistko (1991, 34) in vključen v seznam virov, npr. Zavod Republike Slovenije za statistiko. 1991. Statistični letopis Slovenije. Ljubljana: Statistični urad Republike Slovenije.
Citiranje in povzemanje
Velja splošno pravilo: karkoli nelastnega avtor besedila uporabi pri pisanju, je to vedno treba označiti s citatom oz. sklicem na primernem mestu v besedilu, in to ne glede na vir (internet, knjiga, revija, zbornik, časopis itd.). To velja tako za neposredne navedke (citiranje) kot tudi za uporabo idej in ugotovitev drugih avtorjev z lastnimi besedami (povzemanje).
Krajši citati (pet vrstic ali manj) so vključeni v besedilo brez presledka ali nove vrstice. Začetek in konec citata sta označena z dvojnimi narekovaji. Na koncu citata mora biti natančno naveden vir po pravilih za navajanje literature. Če je citat daljši od petih vrstic, ga je treba postaviti v novo vrsto s povečanim odmikom od levega roba in ga izpisati v pomanjšanem ali poševnem tisku. V tem primeru se citat ne označi z narekovaji.
Tudi pri povzemanju ali sklicevanju (brez dobesednega citiranja) je treba na ustreznem mestu natančno navesti podatke o viru.
Navajanje virov:
Fakulteta za družbene vede za navajanje virov in literature uporablja Chicago Manual of Style (CMS), 16. izdajo. Č (03)8 Chicago. Nadaljnja navodila CMS so dostopna prek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 15 Okt 2012 07:24    Naslov sporočila: Navodila za seminarsko podjetniško planiranje in analiza: Os Odgovori s citatom

Navajanje virov je sestavljeno iz dveh delov: oznake v oklepajih v besedilu (t. i. navedenke), ki daje kratko informacijo o avtorju, letnici vira in mesta v viru (predvsem strani), ter seznama virov, ki daje popolno bibliografsko informacijo. Vse, kar je navedeno v oklepajih v besedilu, mora biti natančno navedeno v seznamu virov, ter vse, kar je v seznamu virov, mora biti navedeno in uporabljeno v besedilu.
Kako navajati v besedilu:

Samostojni avtor (Katuranić 1993)
Dva avtorja (Berger in Luckmann 1988)
Trije ali več avtorjev (Mowbray in drugi 1996)
V tem primeru morajo biti v seznamu virov navedeni vsi avtorji.
Navajanje točno določene strani ali razpona strani (Katuranić 1993, 23)
(Katuranić 1993, 15–21)
Točno določene strani morajo biti navedene vedno, ko gre za citat, ko se sklicujemo na določeno misel ali ko gre za podatek, ki smo ga pridobili iz navedenega vira. Za razpon strani uporabimo stični pomišljaj.
Navajanje določenih delov besedila, če zaradi elektronskega dostopa ali narave besedila (če so npr. pomembnejša poglavja, odstavki, členi ali točke ipd.) ni mogoče ali pa ni smiselno navajati strani (Waltz 1979, 1. pogl.)
Organizacija ali skupina kot avtor (Global Environment Coordination 1994)
Organizacija ali skupina kot avtor, ko ni znano leto nastanka vira (Amnesty International, 7 tč.)
Primarni vir (dokument) namesto individualnega ali kolektivnega avtorja (Ustanovna listina Združenih narodov, 51. čl.)
Navajanje po drugem (sekundarnem) viru (Mannheim v Jambrek 1992, 33)
Če je le mogoče, preverimo in uporabimo prvotni vir. Ko to ni mogoče ali smiselno, moramo natančno navesti tudi stran(i) v sekundarnem viru, kjer je povzet ali citiran prvotni vir.
Več del istega avtorja z enako letnico (k letnici se dodajo še črke po abecednem redu) (Luckmann 1988a, 101)
Hkratno navajanje več virov (ločimo jih s podpičji) (Luckmann 1996; Benko 1997; Bučar 1997)
Najprej navedemo starejše vire in potem novejše, med viri, ki so nastali v istem letu, pa uporabimo abecedno zaporedje.
Navajanje internetnih virov
(Sistema se je potrebno držati skozi celotno besedilo. Vse internetne vire se v enotnem končnem seznamu Literature na koncu besedila navede po abecedi skupaj z ostalimi viri.) po avtorju ali nosilcu spletne strani/ članka/ prispevka... npr. (Luckmann 1996, 16) ali (RTVSLO 2008, 11. april);
če ni avtorja, z naslovom dokumenta/ zakona oz. z naslovom časopisnega članka, ki nima avtorja npr. (Splošna deklaracija človekovih pravic 1948) ALI (Chicago Tribune 1994);
če se navaja internetno stran kot celoto pa npr. (World Health Organization).
Seznam virov:
Splošno pravilo je, da so s poševnim tiskom poudarjeni tisti deli virov, ki nam omogočajo, da jih najlažje najdemo. V primeru knjig so to njihovi naslovi, v primeru zbornikov naslovi zbornikov in v primeru člankov iz revij naslovi revij.
Vse v besedilu (tako v glavnem besedilu kot v opombah) uporabljene vire uredimo v enoten seznam virov na koncu besedila, ki je urejen po abecedi priimkov avtorjev, imen institucij in naslovov dokumentov. Seznam o virih na koncu ima naslov Literatura. Več virov istega avtorja uredimo po starosti od starejših k novejšim. Če se avtorji ali institucije ponavljajo, jih v celoti zapišemo le prvič in potem uporabimo ---:
Benko, Vlado. 1997a. Znanost o mednarodnih odnosih. Ljubljana: FDV.
--- 1997b. Zgodovina mednarodnih odnosov. Ljubljana: ZPS.
Sicer pa sledimo naslednjim zgledom (za posebne primere glej tudi CMS):
Knjige:

Samostojni avtor Jambrek, Peter. 1992. Uvod v sociologijo. Ljubljana: Državna založba Slovenije.
Dva avtorja Berger, Peter in Thomas Luckmann. 1966/1988. Družbena konstrukcija realnosti. Ljubljana: Cankarjeva založba.
Trije ali več avtorjev Mowbray, Carol T., Susan Lanir in Marilyn Hulce, ur. 1985. Women and mental health: new directions for change. New York: Harrington Park Press.
Zbornik Hewson, Martin in Timothy J. Sinclair, ur. 1999. Approaches to Global Governance Theory. Albany: State University of New York Press.
Organizacija ali skupina kot avtor Global Environment Coordination. 1994. Facing the global environment challenge: A progress report on World Bank global environmental operations. Washington: Global Environment Coordination Division, Environment Dept., The World Bank.
Poglavje v zborniku Palan, Ronen. 1999. Global Governance and Social Closure or Who is to Governed in an Era of Global Governance? V Approaches to Global Governance Theory, ur. Martin Hewson in Timothy J. Sinclair, 55–72. Albany: State University of New York Press.
Knjiga, dostopna tudi v e-obliki Baker, Christopher Paul. 2002. Absolutism and the Scientific Revolution, 1600–1720: A Biographical Dictionary. Westport: Greenwood Publishing Group. Dostopno prek: NetLibrary.
bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 16 Okt 2012 08:29    Naslov sporočila: Tehnična navodila za pisanje magistrske naloge Ekonomska fak Odgovori s citatom

Članki:

Članek v znanstveni reviji (samostojni avtor) Katunarić, Vjeran. 1993. Interkulturalizem. Teorija in praksa 30 (1–2): 14–25.
Članek v znanstveni reviji (več avtorjev) Bachrach, Peter in Morton S. Baratz. 1963. Decisions and Nondecisions: An Analytical Framework. American Political Science Review 57 (3): 632–642.
Članek v časopisu Daalder, Ivo in James M. Lindsay. 2003. American Empire, Not 'If' but 'What Kind'. The New York Times, B9 (10. maj).
Časopisni članek (brez navedbe avtorja) Chicago Tribune. 1994. Gun injuries take financial toll on hospitals, 13 (24. februar).
Članek v reviji, dostopni tudi prek interneta Hoffmann, Stanley. 2003. America Goes Backward. The New York Review of Books 50 (10). Dostopno prek: http://www.nybooks.com/articles/16350 (18. marec 2008).
Članek v časopisu, dostopnem tudi prek interneta Cooper, Robert. 2002. Why We Still Need Empires. The Guardian Unlimited, 7. april. Dostopno prek: http://www.guardian.co.uk/Archive/Article/0,4273,4388915,00.hml (18. marec 2008).
Primarni (dokumenti) in ostali viri: Pri primarnih virih (zlasti dokumentih) je najpomembnejši naslov dokumenta ali zbirke dokumentov, zato so ti izpisani poševno. Upoštevamo uradno sprejete zapise posameznih dokumentov, ker jih je na ta način najlažje najti in preveriti našo uporabo. Na ta način upoštevamo tudi uveljavljene kratične naslove. Internetni viri: Če je treba internetne naslove zaradi dolžine deliti, naredimo presledek po /, _, = ali . (v tem zaporedju). V končnem besedilu odpravimo tudi internetne hiperpovezave.

Internetna stran, posamezna Prodi, Romano. 2001. An Enlarged and More United Europe, A Global Player: Challenges and Opportunities in the New Century. Dostopno prek: http://www.europa.eu.int/comm/laeken_council/ bruges_en.htm (9. september 2002).
Internetna stran, celotna World Health Organization. Dostopno prek: http://www.who.int (17. junij 2006).
Internetna stran, ni avtorja Splošna deklaracija človekovih pravic. 1948. Dostopno prek: http://www.unhchr.ch/ udhr/lang/slv.htm (10. julij 2005).
Članek iz e-revije, brez strani Makiya, Kanan. 2008. How Did I Get Iraq Wrong? Slate, 17. marec. Dostopno prek: http://www.slate.com/id/2186763 (19. april 2008).
Uradni viri:

Gradivo za seje parlamenta in delovnih teles Državni zbor Republike Slovenije. Odbor za mednarodne odnose. 1997. Ocena stanja mednarodnih odnosov Republike Slovenije, 1. oktober.
Vladni dokumenti Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve Republike Slovenije. 2008. Prednostne naloge. Dostopno prek: http://www.mddsz.gov.si/si/eu2008_mddsz/ prednostne_naloge/ (3. april 2008).
Zakoni v Uradnem listu Zakon o zunanjih zadevah (ZZZ-1-UPB-1). Ur. l. RS 113/2003 (20. november 2003).
Zakoni na internetu Zakon o zunanjih zadevah (ZZZ-1-UPB-1). Ur. l. RS 113/2003. Dostopno prek: http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r06/predpis_ZAKO3826.html (18. marec 2008).
Mednarodne pogodbe
v zbirki Pogodba o neširjenju jedrskega orožja – Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons. 1968. 729 UNTS 161.
Mednarodne pogodbe na internetu Pogodba o neširjenju jedrskega orožja – Treaty on the Non-Proliferation of Nuclear Weapons. 1968. Dostopno prek: http://www.fas.org/nuke/control/npt/text/npt2.htm (18. marec 2008).
Sodbe sodišč v zbirki Military and Paramilitary Activities (Nikaragua proti ZDA). 1986 ICJ 4.
Dokumenti mednarodnih institucij Evropska Komisija. 2004. Commission Staff Working Paper: Bosnia and Herzegovina – Stabilisation and Association Report 2004. Dostopno prek: http://europa.eu.int/comm/external_relations/see/sap/ rep3/co_BiH.pdf (12. april 2004).
Odločitve mednarodnih institucij – pomemben naslov Združeni narodi. Generalna skupščina. 1970. Declaration on Principles of International Law Concerning Friendly Relations and Co-operation Among States in Accordance with the Charter of the United Nations. Resolucija2526 (XXV), sprejeta 24. oktobra 1970. Dostopno prek: http://ods-dds-ny.un.org/doc/RESOLUTION/GEN/NR0/
348/90/IMG/NR034890.pdf?OpenElement (2. avgust 2004).
Resolucije mednarodnih organizacij – pomembna zaporedna številka Varnostni svet. 1998. Resolucija 1174, S/RES/1174/1998. Dostopno prek: http://ods-dds-ny.un.org/doc/UNDOC/GEN/N98/167/58/PDF/N9816758.pdf? OpenElement (20. avgust 2004).
Resolucije mednarodnih organizacij – pomemben tudi naslov resolucije Generalna skupščina. 1970. Declaration on Principles of International Law Concerning Friendly Relations and Co-operation among States in accordance with the Charter of the United Nations – Deklaracija načel mednarodnega prava glede prijateljskih odnosov in sodelovanja med državami v skladu z UL OZN, GA/RES/2526(XXV), sprejeta 24. oktobra 1970. Dostopno prek: http://www1.umn.edu/humanrts/instree/ principles1970.html (8. marec 2006).
Neobjavljeni viri:

Intervju Novak, Janez. 2006. Intervju z avtorjem. Celje, 15. maj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 17 Okt 2012 07:51    Naslov sporočila: Univerza v Mariboru Fakulteta za organizacijske vede Dispoz Odgovori s citatom

Ime in priimek
Štev. indeksa: xxxx
Ulica, hišna številka
XXXX Kraj
Datum: dd.mm.llll
tel.: XX-XX XX XXX
e-pošta: zz.zz@zz.zz


Univerza v Mariboru
Fakulteta za organizacijske vede

Dispozicija diplomskega dela ………………………………… študija
PREDLAGANI NASLOV DIPLOMSKEGA DELA
PREDLAGANI NASLOV DIPLOMSKEGA DELA V ANGLEŠKEM JEZIKU
v okviru predmeta: Naziv predmeta
mentor: Ime in priimek mentorja

1. Uvod - tema diplomskega dela
V nekaj stavkih (5 do 10) poljubno opišite področje dela, ki ga želite raziskovati.

2. Metodologija
• Opredelitev problema (kaj je problem, ki ga obravnavamo, največ 15 vrstic)
• Opredelitev ciljev naloge (kaj bo naloga prispevala k rešitvi problema; največ 5 stavkov)
• Predvideni rezultati naloge (kaj konkretno bo rezultat naloge, največ 5 stavkov)
• Predlagane metode (in orodja) (največ 10 stavkov)
• Pomembne predhodne raziskave (največ 20 stavkov)

3. Predlog vsebine:
Navedena morajo biti samo glavna poglavja brez podpoglavij.

4. Predvidena literatura in viri:
Avtor Tainta: Naslov knjige, Založba, Kraj, leto izdaje
Spletna stran: http:/www.strantainta.xx/
Interno gradivo podjetja Tegaintega: Naslov gradiva
Zapiski predavanj iz predmeta Tegaintega
Minimalno mora predvidena literatura obsegati 1 monografijo (knjiga, skripta) in 2 članka, želeno je, da je v tem kako delo mentorja

5. Okvirni terminski plan izdelave naloge:
Dejavnost .... - od xx/xx-xx do xx/xx-xx
ali: gantogram poteka dejavnosti (izdelana je lahko z nekim računalniškim orodjem)

Podpis

Pri tem ne pozabite, da mora biti:
1. dispozicija(i) diplomskega dela:
• izdelana v skladu in obliki s temi navodili (lahko jih uporabite kot šablono) in z navodili o izdelavi diplomskega dela, ki jih študent dobi na naši spletni strani
• priložen obrazec 'prijava teme', ki ga študent dobi na naši spletni strani
• vsebinsko dogovorjena in pred oddajo podpisana s strani mentorja
• zgoščena - dolga je lahko največ dve strani.
• napisana v 1. osebi množine, nedoločniški ali deležniški obliki
• lektorirana in
• oddana v referat FOV.
2. diplomsko delo samostojno raziskovalno delo na področju študijskega predmeta in nikakor ne le posnetek ali opis nečesa že obstoječega!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 18 Okt 2012 07:25    Naslov sporočila: Navodila za seminarsko podjetniško planiranje in analiza: Os Odgovori s citatom

NAVODILA ZA OBLIKOVANJE DIPLOMSKIH NALOG
1 OBLIKOVANJE BESEDILA
Uporabljajte naslednje standarde:
– Besedilo pišite s pomočjo urejevalnika besedil na računalnik.
– Besedilo izpisujte na A4 format papirja.
– Določite robove besedila: levo, desno, spodaj in zgoraj 2,5 cm in 1 cm za vezavo.
– Uporabljajte obliko pisave Times New Roman.
– Velikost črk oziroma pisave naj bo 12.
– Razmik med vrsticami je 1,5.
– Poravnava besedila je obojestranska, torej ima celotno besedilo obvezno poravnan levi in desni rob.
– Razmik med odstavki naj bo ena prazna vrstica, enako med poglavji oziroma podpoglavji.
– Vsako novo poglavje začnite pisati na novi strani.
– Vsak odstavek začnite pisati na levi brez zamika prve vrstice.
– Ko naštevate, mora biti za dvopičjem vedno ena vrstica presledka.
– Pri naštevanju uporabljajte čim manj različnih oznak. Dovoljene oznake so npr. 1), 2), 3); a), b), c) in alineje (dolgi pomišljaj ali polne pike)
2 ŠTEVILČENJE IN NASLAVLJANJE POGLAVIJ IN PODPOGLAVIJ
Besedilo je razdeljeno v poglavja in podpoglavja. Naslovi poglavij in podpoglavij naj bodo poudarjeni. Novo poglavje naj bo na novi strani. Za številčenje poglavij uporabljamo arabske številke.
Številčenje
Velikost črk v naslovih
POGLAVJE
1
VELIKE, KREPKO, 14
Podpoglavje
1.1
Majhne, krepko, 12
Podpoglavje
1.1.1
Majhne, krepko in ležeče, 12
POGLAVJE
2
VELIKE, KREPKO, 14
Podpoglavje
2.1
Majhne, krepko, 12
Podpoglavje
2.2
Majhne, krepko in ležeče, 12
Za označevanjem poglavij ni pike.
Pri številčenju ne uporabljajte več kot treh številk, torej ima naloga največ dve podpoglavji oz. največ 3 nivoje naslovov. Med zadnjo številko in besedilom naj bo obvezno presledek.
Kazalo je sestavljeno iz kazala vsebine in kazala slik ter tabel.
Naslovnih strani, strani z zahvalo in strani s kazali se ne številči. Številčenje se prične z arabskimi številkami od povzetka dalje. Strani se štejejo do zadnje strani seznama literature oziroma do strani s seznamom prilog. Priloge se ne številčijo.
Številka strani je na sredini spodaj.
2
3 TABELE IN SLIKE (GRAFI)
Tabele
Vse tabele morajo imeti zaporedno številko in naslov. Primer: Tabela 1: Naslov, Tabela 2: Naslov, … Nad tabelo napišemo njeno zaporedno številko in naslov. Pod tabelo navedemo vir z navedbo avtorja in leta. Številke tabel tečejo od 1 dalje. Če ste tabelo naredili na osnovi lastnih podatkov, pod tabelo ne napišete vira. Besedilo v tabelah je lahko manjše kot ostalo besedilo. Tabela ne sme biti razdeljena na dve strani.
Slike (tudi grafi)
Slike (grafi so vrsta slik) so lahko v barvni ali črno-beli tehniki. Besedilo v slikah je lahko manjše kot ostalo besedilo. Med slike štejemo tudi karte, risbe in diagrame. Vse slike morajo imeti zaporedno številko in naslov. Primer: Slika 1: Naslov, Slika 2: Graf ... Naslove slik pišemo pod njimi. Pod naslovom slike navedemo vir z navedbo avtorja in leta. Če ste sliko (ali graf) izdelali sami, ne navajate vira. Številke slik tečejo od 1 naprej.
Pisava v tabelah in grafih je Times New Roman.
Tabele in slike so poravnane sredinsko.
Oblika tabel mora biti poenotena, enaka skozi vso diplomsko nalogo.
Tabele in slike ne smejo gledati čez rob teksta - ne smejo biti prevelike. Zato je lahko velikost črk v tabelah in grafih manjša kot v tekstu (npr. 11, 10, 9, Cool.
4 PRILOGE
Priloge so načrti, sheme, grafi, skice, tabele, primer obrazca – instrumentarij, ki smo ga uporabili za zbiranje podatkov (na primer: ankete). Seznam prilog napišemo za seznamom literature in virov in je zadnja oštevilčena stran naloge. Vsaka priloga morfvvvvvvvvvvvvvv
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 19 Okt 2012 07:32    Naslov sporočila: Navodila za seminarsko podjetniško planiranje in analiza: Os Odgovori s citatom

TEHNIČNO OBLIKOVANJE VSEH VRST NALOG PO NAVODILIH FAKULTETE

mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com


Potrebujete pomoč pri tehničnem oblikovanju seminarskih, diplomskih, magistrskih nalogah in doktorskih disertacijah?

Hitro, predvsem pa kakovostno vam popolno tehnično oblikujem in uredim vašo nalogo. 24 ur do urejene naloge.


Pri tehničnem oblikovanju seminarske, diplomske, magistrske naloge ali doktorske disertacije vašo nalogo pregledam in uredim v skladu s pravilnikom vaše šole oziroma fakultete.

Kaj lahko storim za vas?

- ureditev naslovnice
- številčenje strani
- priprava avtomatskega kazala
- številčenje poglavij
- stile naslovov poglavij
- poravnavo besedila
- izbiro pisave
- razmik med vrsticami
- navajanje literature in virov
- citiranje
- vstavljanje sprotnih opomb
- oblikovanje zaglavja in podnožja
- vstavljanje, poravnava slik in tabel
- risanje vseh vrst organigramov
- oblikovanje glave in noge
- vstavljanje zaznamkov
- robove strani
- izdelava tabel in grafov
- izdelava in postavitev ankete, vprašalnika
- vaše želje

Pomoč pri vsebinski zasnovi nalog.

Naši sodelavci so tudi priznani strokovnjaki s področja mednarodnih odnosov, upravljanja, organizacije, marketinga in logistike. Strokovno svetujejo in nudijo pomoč pri vsebinski zasnovi diplomske ali magistrske naloge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 20 Okt 2012 12:26    Naslov sporočila: Tehnična navodila za pisanje magistrske naloge Ekonomska fak Odgovori s citatom

TEHNIČNO OBLIKOVANJE VSEH VRST NALOG PO NAVODILIH FAKULTETE

Kontakt:
www.mojstudij.com

Pomoč pri pisanju in oblikovanju diplomskih in magistrskih nalog

mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com


Potrebujete pomoč pri tehničnem oblikovanju seminarskih, diplomskih, magistrskih nalogah in doktorskih disertacijah?

Hitro, predvsem pa kakovostno vam popolno tehnično oblikujem in uredim vašo nalogo. 24 ur do urejene naloge.


Pri tehničnem oblikovanju seminarske, diplomske, magistrske naloge ali doktorske disertacije vašo nalogo pregledam in uredim v skladu s pravilnikom vaše šole oziroma fakultete.

Kaj lahko storim za vas?

- ureditev naslovnice
- številčenje strani
- priprava avtomatskega kazala
- številčenje poglavij
- stile naslovov poglavij
- poravnavo besedila
- izbiro pisave
- razmik med vrsticami
- navajanje literature in virov
- citiranje
- vstavljanje sprotnih opomb
- oblikovanje zaglavja in podnožja
- vstavljanje, poravnava slik in tabel
- risanje vseh vrst organigramov
- oblikovanje glave in noge
- vstavljanje zaznamkov
- robove strani
- izdelava tabel in grafov
- izdelava in postavitev ankete, vprašalnika
- vaše želje

Pomoč pri vsebinski zasnovi nalog.

Kontakt:
www.mojstudij.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 21 Okt 2012 14:46    Naslov sporočila: Univerza v Mariboru Fakulteta za organizacijske vede Dispoz Odgovori s citatom

TEHNIČNO OBLIKOVANJE VSEH VRST NALOG PO NAVODILIH FAKULTETE

Kontakt:
www.mojstudij.com

Pomoč pri pisanju in oblikovanju diplomskih in magistrskih nalog

TEHNIČNO OBLIKOVANJE VSEH VRST NALOG PO NAVODILIH FAKULTETE

Kontakt:
www.mojstudij.com

Pomoč pri pisanju in oblikovanju diplomskih in magistrskih nalog

MojSTUDIJ.com - pomoč in svetovanje pri pisanju besedil, diplomskih in magistrskih nalog, tehnično oblikovanje diplom, diplomskih nalog, magistrskih nalog

mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com


Potrebujete pomoč pri tehničnem oblikovanju seminarskih, diplomskih, magistrskih nalogah in doktorskih disertacijah?

Hitro, predvsem pa kakovostno vam popolno tehnično oblikujem in uredim vašo nalogo. 24 ur do urejene naloge.


Pri tehničnem oblikovanju seminarske, diplomske, magistrske naloge ali doktorske disertacije vašo nalogo pregledam in uredim v skladu s pravilnikom vaše šole oziroma fakultete.

Kaj lahko storim za vas?

- ureditev naslovnice
- številčenje strani
- priprava avtomatskega kazala
- številčenje poglavij
- stile naslovov poglavij
- poravnavo besedila
- izbiro pisave
- razmik med vrsticami
- navajanje literature in virov
- citiranje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 22 Okt 2012 07:30    Naslov sporočila: MojSTUDIJ.com nudi pomoč rednim in izrednim študentom pri do Odgovori s citatom

TEHNIČNO OBLIKOVANJE VSEH VRST NALOG PO NAVODILIH FAKULTETE

Kontakt:
www.mojstudij.com

Pomoč pri pisanju in oblikovanju diplomskih in magistrskih nalog
pomoč pri tehničnem oblikovanju diplome, diplomske naloge, magistrske naloge

tehnično oblikovanje diplome, diplomske naloge, magistrske naloge

mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com


Potrebujete pomoč pri tehničnem oblikovanju seminarskih, diplomskih, magistrskih nalogah in doktorskih disertacijah?

Hitro, predvsem pa kakovostno vam popolno tehnično oblikujem in uredim vašo nalogo. 24 ur do urejene naloge.


Pri tehničnem oblikovanju seminarske, diplomske, magistrske naloge ali doktorske disertacije vašo nalogo pregledam in uredim v skladu s pravilnikom vaše šole oziroma fakultete.

Kaj lahko storim za vas?

- ureditev naslovnice
- številčenje strani
- priprava avtomatskega kazala
- številčenje poglavij
- stile naslovov poglavij
- poravnavo besedila
- izbiro pisave
- razmik med vrsticami
- navajanje literature in virov
- citiranje
- vstavljanje sprotnih opomb
- oblikovanje zaglavja in podnožja
- vstavljanje, poravnava slik in tabel
- risanje vseh vrst organigramov
- oblikovanje glave in noge
- vstavljanje zaznamkov
- robove strani
- izdelava tabel in grafov
- izdelava in postavitev ankete, vprašalnika
- vaše želje

Pomoč pri vsebinski zasnovi nalog.

Kontakt:
www.mojstudij.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 23 Okt 2012 07:33    Naslov sporočila: Tehnična navodila za pisanje magistrske naloge Ekonomska fak Odgovori s citatom

TEHNIČNO OBLIKOVANJE VSEH VRST NALOG PO NAVODILIH FAKULTETE

Kontakt:
www.mojstudij.com

Pomoč pri pisanju in oblikovanju diplomskih in magistrskih nalog
pomoč pri tehničnem oblikovanju diplome, diplomske naloge, magistrske naloge

tehnično oblikovanje diplome, diplomske naloge, magistrske naloge

diplomska naloga, magistrska naloga, tehnična navodila za oblikovanje besedila

mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com
mojstudij.com


Potrebujete pomoč pri tehničnem oblikovanju seminarskih, diplomskih, magistrskih nalogah in doktorskih disertacijah?

Hitro, predvsem pa kakovostno vam popolno tehnično oblikujem in uredim vašo nalogo. 24 ur do urejene naloge.


Pri tehničnem oblikovanju seminarske, diplomske, magistrske naloge ali doktorske disertacije vašo nalogo pregledam in uredim v skladu s pravilnikom vaše šole oziroma fakultete.

Kaj lahko storim za vas?

- ureditev naslovnice
- številčenje strani
- priprava avtomatskega kazala
- številčenje poglavij
- stile naslovov poglavij
- poravnavo besedila
- izbiro pisave
- razmik med vrsticami
- navajanje literature in virov
- citiranje
- vstavljanje sprotnih opomb
- oblikovanje zaglavja in podnožja
- vstavljanje, poravnava slik in tabel
- risanje vseh vrst organigramov
- oblikovanje glave in noge
- vstavljanje zaznamkov
- robove strani
- izdelava tabel in grafov
- izdelava in postavitev ankete, vprašalnika
- vaše želje

Pomoč pri vsebinski zasnovi nalog.

Kontakt:
www.mojstudij.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 24 Okt 2012 07:32    Naslov sporočila: Navodila za seminarsko podjetniško planiranje in analiza: Os Odgovori s citatom

GEA College - Visoka šola za podjetništvo, Piran 2008
Navodila za tehnično oblikovni izgled diplomskega dela
1
NAVODILA ZA TEHNIČNO OBLIKOVNI
IZGLED DIPLOMSKIH DEL
I. SPLOŠNO O DIPLOMSKEM DELU
Diplomsko delo na 1. stopnji študija podjetništva na VŠP se pripravi skladno s Pravilnikom o
diplomskem delu in Navodili za tehnično oblikovni izgled diplomskih del.
II. TEHNIČNO OBLIKOVNA NAVODILA ZA PISANJE
S pomočjo teh navodil urejamo tehnično oblikovni izgled diplomskega dela na 1. stopnji
študija podjetništva VŠP.
2.1 Jezik diplomskega dela
Diplomsko delo je praviloma napisano v slovenskem jeziku oziroma s soglasjem Komisije za
študentske in študijske zadeve v angleškem jeziku. Delo mora biti jezikovno neoporečno.
2.2 Obseg diplomskega dela
Diplomsko delo mora biti napisano z računalnikom na belem papirju formata A4 z robovi
besedila:
zgornji 20 mm
spodnji 20 mm
levi 30 mm
desni 20 mm.
Delo praviloma obsega 2,5 avtorski poli (1 pola = cca. 30.000 znakov) oz. 40 strani, kar ne
vključuje prilog. Tisk besedila je enostranski, zato je štetje enako kot štetje strani. Razmaki
med vrsticami so 1,5. Poravnava vrstic je obojestranska. Med odstavki so obvezni razmiki.
2.3 Pisava diplomskega dela
Najprimernejše so pisave tipa Times New Roman:
- pisava besedila je v običajnem slogu (normal), črne barve in velikosti 12
- pisava naslovov tabel, grafov in slik je v poudarjenem slogu (bold), črne barve in velikosti
12
- pisava naslovov poglavij (1) je z velikimi tiskanimi črkami v poudarjenem slogu (bold),
črne barve in velikosti 14
- pisava naslovov podpoglavij prve ravni (1.1) je z velikimi tiskanimi črkami, črne barve in
velikosti 14
- pisava naslovov podpoglavij druge ravni (1.1.1) je z malimi črkami v poudarjenem slogu
(bold), črne barve in velikosti 12
2.4 Vezava diplomskega dela
Delo naj bo vezano v umetno usnje, platno ali drug ustrezen material. Barva platnic je modra,
barva črk na platnici zlata. bbsssssssssssbbbbbbbbbbbbbssssssssss
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 25 Okt 2012 08:44    Naslov sporočila: Dispozicija diplome diplomske naloge magistrske naloge Odgovori s citatom

1. Uvod - tema diplomskega dela
V nekaj stavkih (5 do 10) poljubno opišite področje dela, ki ga želite raziskovati.

Eden izmed ključnih pogojev za uspešno delovanje centra za uporabnike določenega podjetja je seveda usmerjenost v zadovoljstvo samih uporabnikov. V prvi vrsti k temu lahko dodamo fleksibilnost, dinamičnost ter okolje prijazno do uporabnika z veliko mero razumevanja.
Pri uporabljanju produktov, ki temeljijo na osnovi informacijskih ter računalniških tehnologij se pogosto srečujemo z različnimi problemi, ki lahko tako pri domačih kot tudi poslovnih uporabnikih motijo funkcionalnost ter razpoložljivost resurzov in s tem povzročajo ter podaljšujejo čas nezmožnosti za delo. Predvsem v poslovnih procesih pa se srečujemo tudi z izpadom dohodka, velikih stroških ali celo grožnjo za obstoj.
Glede na zgoraj naštete kriterije bi lahko poudarili nujnost rešitve teh problemov s strani centra za podporo strankam, ki bi delovala kar se da hitro, sistematično ter prijazno do uporabnika, z minimalno zapletenimi ter dolgotrajnimi procedurami.
V diplomskem delu se bom tako osredotočil na organizacijo, sam postopek ter procedure reševanja problemov strank s strani podjetja Stream, ki zagotavlja podporo strankam v sklopu Microsoft produktov.


2. Metodologija
• Opredelitev problema (kaj je problem, ki ga obravnavamo, največ 15 vrstic)

Podjetje Stream je nastalo pred več kot 15-imi leti in je temeljilo na podpori za programsko opremo ter kasneje ponudnik za prodajo, storitve za stranke ter tehnično podporo. Od ustanovitve se je do sedaj razširilo na 21 držav po celem svetu, s 33.000 zaposlenimi na 49-ih lokacijah. Podjetje kot tako danes nudi tudi tehnično podporo s strani Microsoft produktov za več držav, med njimi tudi za Slovenijo.
V sklopu podpore strankam je podjetje sprejelo tudi določene procedure na katerih trenutna podpora deluje ter organizacijsko strukturo zaposlenih temelječo na multinacionalni osnovi.
Podpora obsega trg celotne balkanske regije s centrom v Sofiji.
S sprejetjem procedur postopka podpore strankam tako prihaja do določenega nezadovoljstva s strani uporabnikov storitev v povezavi z dolgotrajnostjo sprejetih procedur, tujega jezika profesionalne podpore za stranke kot tudi večkratnega preverjanja podatkov, ki jih stranka mora zaupati centru za podporo strankam.
Izhodiščni problem, ki ga bom obravnaval v diplomskem delu je: čas procedure, sama procedura in organizacija tehnične podpore za stranke ter profesionalna podpora slovenskim strankam za produkte v angleškem jeziku.



• Opredelitev ciljev naloge (kaj bo naloga prispevala k rešitvi problema; največ 5 stavkov)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 26 Okt 2012 08:10    Naslov sporočila: Tehnična navodila za pisanje magistrske naloge Ekonomska fak Odgovori s citatom

• Opredelitev ciljev naloge (kaj bo naloga prispevala k rešitvi problema; največ 5 stavkov)

Center za podporo strankam se srečuje z nezadovoljstvom strank na podlagi procedur preverjanja osebnih podatkov, težkega in dolgotrajnega dostopa do tehnične podpore za Microsoftove produkte ter tujega jezika v primeru profesionalne podpore za slovenske uporabnike profesionalne tehnične podpore. Ker procedure temeljijo na preverjanju pristnosti osebnih podatkov strank ter razvejanostjo same strukture organizacije pomoči za stranke, se celoten proces podaljša kar vpliva tudi na zadovoljstvo končnih uporabnikov ter s tem z zmanjšanjem klicev v klicnem centru, posledično verjetno tudi na zmanjšan obseg nakupov izdelkov.
S poenostavljeno proceduro, manjšo razvejanostjo same organizacijsek strukture v smislu enotne tehnične podpore v slovenskem jeziku tako za profesionalno kot tudi navadno tehnično podporo ter bolj blagim pristopom do stranke (kot npr. opustitev večkratnega preverjanja osebnih podatkov), bi s tem dosegli boljšo odzivnost uporabnikov, krajši čas odpravljanja napak ter večje zadovoljstvo končnih uporabnikov.





• Predvideni rezultati naloge (kaj konkretno bo rezultat naloge, največ 5 stavkov)

Vpogled v dejansko stanje poteka procesa podpore končnim uporabnikom v podpori poslovnih ter domačih uporabnikov Microsoftovih produktov. Podani bodo predlogi za izboljšave.


• Predlagane metode (in orodja) (največ 10 stavkov)

Cilj naloge bi bil skrajšan postopek od klica stranke v klicni center do njene rešitve oz. odprave težav. Ko stranka pokliče na klicni center bi jo skupina za stranke sama preusmerila na določeno podporo glede na problem ki ga stranka ima (ali gre za aktivacijo produkta , tehnično težavo)ter s tem dodeljevanje podpore stranki. Osebni podatki se ne bi preverjali 2x kot do sedaj, s tem bi se skrajšal tudi čas samega procesa rešitve primera, dosegli bi tudi večje zadovoljstvo strank ter posledično več klicev v klicni center, vsaka država bi lahko imela svojo profesionalno tehnično podporo v svojem jeziku, obrazci pa bi se pošiljali v slovenskem jeziku in ne več v angleškem, posledično bi to verjetno vplivalo tudi na večje povpraševanje po izdelkih.
Metode:
- Skrajšan postopek za preverjanje osebnih podatkov ter podatkov o produktih
- Profesionalna ter navadna podpora za slovenske stranke bi temeljila v slovenskem jeziku in ne več v angelščini tako kot sedaj.
- Profesionalna ter navadna tehnična podpora bi bili združeni v eni podpori


• Pomembne predhodne raziskave (največ 20 stavkov)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 27 Okt 2012 11:06    Naslov sporočila: Tehnična navodila za pisanje magistrske naloge Ekonomska fak Odgovori s citatom

- Ocean trenutnega stanja zadovoljsta uporabnikov je bila pridobljena na podlagi povratnih informacij uporabnikov Microsoftove podpore ter samega anketiranja uporabnikov preko elektronske pošte ter s pomočjo povratnih informacij ob zaključku rešitev tehničnih primerov s strankami .
- Sam proces podpore Microsofta sem zajel iz opažanj pri delu kot tehnična podpora na Microsoftu, ki pa temelji na notranjih procedurah ter organizaciji v podjetju Stream. Zasnova praktične izvedbe je Microsoft Operations Framework.





3. Predlog vsebine:

KAZALO 1. Uvajanje ITIL priporočil v procesu podpore uporabnikom Microsoft programske opreme

2. ANALIZA PROBLEMSKEGA STANJA V PREUČEVANI ORGANIZACIJI

3. CILJI V ZVEZI Z E-POSLOVANJEM

4. PONAZORITEV OBSTOJEČEGA PROCESA

5. RAZPOLOŽLJIVA TEHNOLOGIJA

6. ZGLEDI V LITERATURI IN PRAKSI

7. PREDLAGANA REŠITEV

8. PROTOTIPNA REŠITEV

9. POVZETEK PREDLOGA VODSTVA ORGANIZACIJE


4. Predvidena literatura in viri:
Avtor Tainta:
- Stephenson M., Kampman J.(2004) Uvajanje najboljših praks v kompleksnih okoljih IT. White Paper. Computer Associates
- Rob Addy (2007), Effective IT Service Management To ITIL and Beyond!
- John O. Long IBM (2008), ITIL Version3 at A Glance, Information Quick Reference
- (avtors Majid Iqbal and Michael Nieves) ITIL Version3, Service Strategy
- Karlin Primož 2005 Dobra praksa upravljanja storitev IT, ITIL in BS15000. Ljubljana: Micosoft Slovenija

Spletna stran: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc506049.aspx
- MOF. 2006 Microsoft Operations Framework. Dostopno na (http://www.microsoft.com/). microsoft MOF Management Team (11.11.2007)


5. Okvirni terminski plan izdelave naloge:
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ninanana123



Pridružen/-a: 25.07. 2012, 08:57
Prispevkov: 998

PrispevekObjavljeno: 28 Okt 2012 16:56    Naslov sporočila: Tehnična navodila za pisanje magistrske naloge Ekonomska fak Odgovori s citatom

Priimek I.: Naslov diplomske naloge.
Diplomska naloga. Novo mesto, Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma, Višja strokovna šola, 2011
1
NAPOTKI PRI PRIPRAVI DIPLOMSKE NALOGE
S temi navodili se podrobneje dolocajo zahteve, ki jih predvideva 21. clen Pravilnika o pripravi
diplomske naloge in diplomskem izpitu. Za doseganje opredeljenega namena diplomskih nalog iz
5. tocke pravilnika morajo biti le-te izdelane po spodaj opredeljenem postopku in ustrezati
dolocenim vsebinskim, strukturnim ter oblikovnim zahtevam. Namen navodil je poenotiti in
poenostaviti oblikovanje diplomske naloge.
OBSEG DIPLOMSKE NALOGE
Diplomska naloga obsega najmanj 25 strani besedila (od uvoda do sklepnih ugotovitev) in najvec
40 strani. Priloge se upoštevajo kot dodatek k tem stranem.
Vsebinski sklopi diplomske naloge:
• naslovna stran na ovitku diplomske naloge (platnica),
• notranja naslovna stran,
• izjava avtorja diplomske naloge,
• zahvala mentorjem in ostalim, ki so bili študentu v pomoc (ni obvezna),
• kazalo vsebine (navedemo tudi priloge), slik, tabel, in grafikonov,
• povzetek (vsebine naloge) v slovenskem jeziku in Kljucne besede (iz vsebine naloge) v
slovenskem jeziku - 1 stran,
• povzetek (vsebine naloge) v tujem jeziku in Kljucne besede (iz vsebine naloge) v tujem
jeziku – 1 stran,
• uvod, jedro, sklepne ugotovitve,
• literatura, viri,
• priloge,
• slovarcek slovenskih prevodov tujih izrazov (ni obvezen).
NASLOVNA STRAN NA OVITKU NALOGE (PLATNICA)

tehnična navodila za pisanje diplome
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Pisanje magistrske naloge, Pisanje magistrske naloge Seznam forumov -> Pisanje magistrske naloge Časovni pas GMT + 1 ura, srednjeevropski - zimski čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


MojForum.si - brezplačno gostovanje forumov. Powered by phpBB 2.